Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0: Jak zagrali lechici? Zobacz nasze oceny

Karol Maćkowiak
Grę Kamila Jóźwiaka oceniliśmy na 5.
Grę Kamila Jóźwiaka oceniliśmy na 5. Bartek Syta
Lech przegrał w niedzielę w Warszawie z Legią 0:1. Jak zagrali poszczególni zawodnicy Kolejorza? Zobacz nasze oceny.

MATUS PUTNOCKY
Nasza ocena: 5

Na początku meczu obronił groźny strzał Cafu, w następnych akcjach również radził sobie bez zarzutów. Niestety, przy bramce nie popisał się - zaliczył pusty przelot i rywal z łatwością go minął.

TOMASZ CYWKA
Nasza ocena: 4

Nic szczególnego nie pokazał na boku obrony. Nie widzieliśmy go w ani jednej akcji ofensywnej. Po prostu zaliczył przeciętny występ, o którym powinien jak najszybciej zapomnieć.

THOMAS ROGNE

Wrócił do pierwszego składu i od razu założył opaskę kapitana. Zagrał przyzwoicie i akurat w stratę bramki nie był zamieszany. Popełnił jeden błąd, kiedy nie upilnował rywala, na szczęście sędzia Stefański zmienił swoją decyzję po konsultacji VAR.

RAFAŁ JANICKI
Nasza ocena: 3

Jeden z głównych winnych utraty bramki. Nie kontrolował ani ustawienia rywala, ani tego, gdzie leci piłka. W efekcie przed utratą gola nie uchronił Lecha rozpaczliwy wślizg, a nawet wyjście z bramki Putnockiego. Jakoś nie przekonuje jego gra, wiecznie zamieszany w groźne sytuacje przeciwników.

VERNON DE MARCO
Nasza ocena: 2

O tym, że ten piłkarz nie pasuje do ekstraklasy pisaliśmy wielokrotnie - ten mecz to kolejne potwierdzenie tej tezy. Grał na środku obrony, teraz na lewej stronie i na żadnej z tych pozycji nie dał Lechowi zbyt wiele.

ŁUKASZ TRAŁKA

W pierwszej połowie zagrał doskonałą piłkę do Amarala, który powinien trafić do siatki. Z kolei w drugiej części, gdyby tylko opanował futbolówkę, miałby sytuację sam na sam z Cierzniakiem. Niestety, źle przyjmował piłkę.

DARKO JEVTIĆ

Dzieje się z nim coś niedobrego. Jest cieniem piłkarza, który swoimi technicznymi zagraniami oszukiwał rywali i oczarowywał kibiców. Dziś jest wolny, ociężały i nie ma pomysłu na grę. Można odnieść wrażenie, że gra, bo obecnie na jego pozycji nie ma nikogo lepszego. Najwyższy czas się obudzić.

PEDRO TIBA

Szczególnie w pierwszej połowie nie błysnął niczym szczególnym - no może poza jednym dryblingiem, kiedy ostatecznie i tak wyszedł z piłką poza linię końcową. Stać go na zdecydeowanie więcej.

JOAO AMARAL

Pod koniec pierwszej połowy miał wymarzoną wręcz sytuację do wyrównania, kiedy otrzymał doskonałe podanie od Łukasza Trałki. Niestety, nawet tak świetna okazja nie wystarczyła, aby trafił do siatki. Nie ma ostatnio dobrego czasu.

KAMIL JÓŹWIAK

Chyba jeden z lepszych piłkarzy Lecha nie tylko w tym meczu, ale w ogóle w ostatnich tygodniach. Stara się, walczy, próbuje stworzyć dryblingiem przewagę, niestety jako jeden z nielicznych w drużynie. Jeśli ustabilizuje formę na wysokim poziomie, wkrótce powinien zapukać do drzwi pierwszej reprezentacji.

CHRISTIAN GYTKJAER

W pierwszej połowie miał bardzo dobrą szansę na zdobycie bramki, nie trafił jednak czysto w piłkę. To, w jakiej jest formie pokazuje sytuacja z początku pierwszej połowy, kiedy przewrócił się na piłce. Może już czas, aby usiadł na ławce?