Ślub kościelny odchodzi do lamusa? Coraz mniej ślubów wyznaniowych w Polsce. Mocny spadek w ciągu ostatnich 7 lat [RAPORT + GALERIA]

Uniwersytet Łódzki bada śluby wyznaniowe od roku 2000. W ostatnim raporcie zanotowaliśmy ogromny spadek zainteresowania ślubami kościelnymi, bez względu na to jaką religię reprezentuje para młoda. W ciągu ostatnich 7 lat liczba ślubów kościelnych w Polsce w ogóle spadła o 5,8%, ale to wysoka średnia. W niektórych województwach prawie 10%. Dlaczego Polacy przestali mówić sobie TAK przed ołtarzem? W ubiegłym roku zanotowanych zostało 193 tysiące małżeństw, z czego tylko 62,3 % stanowiły małżeństwa wyznaniowe. 99 % małżeństw wyznaniowych to małżeństwa w kościele katolickim. W raporcie widać też delikatny udział ślubów w kościele prawosławnym, ewangelicko-augsburskim i zielonoświątkowym. Z raportu wynika, że śluby kościelne] są chętniej udzielane w województwie podkarpackim czy podlaskim, rzadziej zdarza się to w województwie zachodniopomorskim czy lubuskim. Różnica pomiędzy województwami to w niektórych przypadkach to prawie 25 %. Sprawdź jak wypada Twoje województwo na tle innych.

a.w.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.08.2018, 21:43

Nie chcecie do kościoła- będziecie chodzić do meczetu. Tyle w temacie. A jak nie wy to wasze dzieci. Wszędzie tak się odbyło i u nas tak będzie. Zresztą obecny prezydent miasta zapowiedział już i zobowiązał się na piśmie że przyjmie muslimów. Zrobi to wkrótce po wyborach.

09.08.2018, 11:09

na podkarpaciu jest tak że to ksiądz zabiera dziewictwo dziewczynie za zgodą narzeczonego

07.08.2018, 11:08

… bo deprawacja polskiego społeczeństwa leży w gestii i interesie naszych wrogów gospodarczych i politycznych. Od zaborów już tak jest. Takie brudne sprawy załatwia się przez polskojęzyczne media, tv, pożytecznych inaczej i agenturę wpływu. To od nas zależy czy będziemy łykać, to wszystko co nam się wciska oprawione w kolorowy papierek.

06.08.2018, 18:49

Kilka wychwalających deprawację artykułów, a na koniec na doczepkę jeden o tym, "jak to źle się dzieje w Kościele, oraz jakie to niepostępowe zawieranie jedynego prawdziwego sakramentu". "Gratuluję" portalowi.
Jestem szczęśliwą mężatką 18 lat, sakramentu udzieliliśmy sobie z mężem w obecności namiestnika Chrystusa na ziemi, ks. Andrzeja. A mój mąż i moi teściowie są najlepsi! Wymodlony u Matki Bożej.... polecam!

06.08.2018, 16:36

Wszystko się zgadza. Infiltracja w zachodnich województwach kościoła była podwójna. IV departament szalał za komuny na tych terenach.

06.08.2018, 16:21

Zawarcie związku małżeńskiego to sprawa 2 osób poświadczone przez urzędnika państwowego , na szczęście KK to nie urząd a ksiądz nie urzędnik i nikt nie nakaże ludziom brać ślub w kościele kiedy tego nie chcą

06.08.2018, 16:18

lewactwo osiołku to pis

06.08.2018, 13:58

Nie ma kościelnego? To nie ma spadku... Zobaczymy jak długo :)

06.08.2018, 12:13

Ciężko przed pedofilem, albo osobą żyjąca wg podwójnych standardów ...

06.08.2018, 12:11

Jak będziesz umierał to przylecisz do kościoła. Tacy nowocześnie nie potrafią godnie umrzeć.

05.08.2018, 23:19

polityka nienawiści do kościoła katolickiego prowadzona przez media (głównie lewackie), przynosi efekty

05.08.2018, 21:41

Dlaczego Lodz moje byle miasto jest opanowane przez lewackie bydlo Pozdrawiam przyzwoitych Lodzian I Lodzianki shay z Kanady

05.08.2018, 19:38

Do lamusa odejdzie lewactwo Amen

05.08.2018, 17:26

Za to coraz więcej samobójstw... Szpitale psychiatryczne zteż apełniają się z zastraszającym tempie. Wulgaryzacja i deprawacja niszczą

04.08.2018, 22:31

A może ludzie w zwierzęta się zamieniają. I już zapomnieli co po co. I rozwód za rok bo przecież tak łatwiej. Radzę się zastanowić przed decyzją na całe życie.

04.08.2018, 08:52

Po co nabijać kabzę czarnej mafii kiedy można urządzić wspaniałe, wystawne wesele bez udziału czarnoksiężnika oszczędzając pieniądze.

03.08.2018, 20:16

Ślub kościelny odchodzi do lamusa z powodu samych księży, którzy bez litości drą skórę z młodych. Jeszcze trochę i niewielu tam będzie przychodziło, bo co to za polityka , że za sakramenty trzeba płacić. Z tego co jest mi wiadome, to Jezus robił wszystko bezpłatnie.